wtorek, 14 maja 2013

Suwalszczyzna

Pora planować wakacje i to już absolutnie ostatni moment (tak mniej więcej o kilka miesięcy za późno, ale co tam) żeby uporządkować zeszłoroczne zdjęcia. Najbardziej lubię przeglądać fotki z perspektywy czasu, na gorąco nigdy nie prześcigną całokształtu wrażeń, których zaraz po powrocie jest całe mnóstwo. Urzekła mnie w ubiegłym roku Suwalszczyzna, ze swoją surowością, pograniczem, mieszanką kultur, krajobrazów.

W pierwszej kolejności Suwalski Park Krajobrazowy. Warto zobaczyć, widoki cudne, także dla tych, którym bliższe góry niż woda - lodowiec zrobił swoje;)

 A będąc w tamtych rejonach, warto wyruszyć bardziej na wschód, zobaczyć Sejny, czy może bardziej niż zobaczyć, poczuć atmosferę pogranicza, np. posłuchać Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego - grupa młodych pasjonatów, kochających muzykę... Co roku odbywa się Lato z Pograniczem - jeśli będziecie w pobliżu wstąpcie - warto...
I uciec jeszcze bardziej na wschód, gdzie mieszają się kultury, języki....


... i gdzie króluje duch i poezja Miłosza - Krasnogruda (tam we wczesnej młodości spędzał Poeta niejedne wakacje):
 

Twórcy tego magicznego miejsca, mają wizjonerskie plany, np. żeby kanałami połączyć tę część Europy z Zachodem i mknąć wodą z Krasnogrudy do... Francji :)

Pozdrawiam ciepło

Aha, mam pytanie: może ktoś z Was zna Bułgarię w wydaniu innym niż plażowe?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...